Reklama

PST: budynek pocztowy zamieniony w gruz

W gruz zamienił się budynek rozdzielni przesyłek pocztowych przy ulicy Głogowskiej, który znajdował się na trasie nowej linii tramwajowej - przedłużenia PST.

We wtorek pisaliśmy o rozbiórce budynku przy ulicy Głogowskiej. Przez teren, na którym się znajdował będzie prowadzić fragment przedłużenia trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. - Właśnie w tym miejscu nowa trasa będzie się łączyć z torowiskiem na ulicy Głogowskiej - mówił nam we wtorek Maciej Bulski z Infrastruktury EURO Poznań 2012.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Obecnie po budynku został praktycznie tylko gruz. Ostatnie ściany znikną z powierzchni ziemi prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu.

Budowlańcy, oprócz wykonywania prac w tunelu łączącym Dworzec Zachodni z Dworcem Głównym i burzenia budynku przy Głogowskiej, przygotowują kolejne odcinki pod trasę tramwajową. W jednych miejscach wykonywane są wykopy, w innych odbywa się równanie terenu, a w jeszcze innych zbrojenie. Na budowie zobaczyć już można przygotowane do układania szyny tramwajowe.

Nowa trasa tramwajowa będzie mieć 2 kilometry długości. Poruszać się nią będą tramwaje linii nr 12 i 14. Zatrzymają się na dwóch przystankach - przy Kaponierze i peronie 7 dworca. Prace przy przedłużeniu PST do Dworca Zachodniego pochłoną 115 milionów złotych i zakończą się w grudniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro