Reklama
Reklama

Przedłużenie PST: rozbierają budynek pod nową trasę

Przy ulicy Głogowskiej trwa rozbiórka budynku, w którym mieściła się rozdzielnia przesyłek pocztowych. Na jej miejscu powstanie fragment nowej trasy tramwajowej - przedłużenia PST.

Na początku marca informowaliśmy, że wykonawca przedłużenia trasy tramwajowej PST ma już 1/4 prac za sobą. W najbliższym czasie na długości nowej trasy będzie można zobaczyć tory tramwajowe. Pierwsze mają się pojawić na odcinku most Teatralny - Kaponiera. Zanim jednak to nastąpi, trzeba ukończyć tunel prowadzący z Dworca Zachodniego do Dworca Głównego.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


- W tej chwili wszystkie siły przerzuciliśmy do tunelu, bo musimy go ukończyć przed EURO 2012 - mówi Maciej Bulski z Infrastruktury EURO Poznań 2012. - Niestety, ale okazuje się, że stan budynku Dworca Zachodniego jest kiepski. Fundamenty są w fatalnym stanie i trzeba będzie stosować pewne zabiegi, by je wzmocnić - dodaje.

Bulski podkreśla, że ostateczny termin zakończenia inwestycji nie ulegnie zmianie. - W kwestii terminu ukończenia całej inwestycji nic się nie zmieniło. Wciąż jest to grudzień bieżącego roku. W tej chwili trwa wyburzanie budynku przy ulicy Głogowskiej, który stoi na trasie przedłużonej PST. Właśnie w tym miejscu nowa trasa będzie się łączyć z torowiskiem na ulicy Głogowskiej. Do wyburzenia jest jeszcze jeden budynek, ale przy nim znajduje się obecnie zaplecze budowy. Dlatego w tej chwili go nie wyburzamy - kończy.

Nowa trasa tramwajowa będzie mieć 2 kilometry długości. Poruszać się nią będą tramwaje linii nr 12 i 14, być może również linii nocnej - N21. Zatrzymają się na dwóch przystankach - przy Kaponierze i peronie 7 dworca. Prace przy przedłużeniu PST do Dworca Zachodniego pochłoną 115 milionów złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro