Reklama
Reklama

Park Rataje: sześć ofert w przetargu

Dyskusje wokół terenów parkowych na Ratajach trwają od wielu lat. Wydaje się, że prace nad parkiem pomiędzy osiedlami Bohaterów II Wojny Światowej, a osiedlem Polan zbliżają się do finalizacji. Do przetargu na realizację parku zgłosiło się 6 chętnych.

Teren, na którym ma powstać park to teren po dawnej fabryce domów, o który przez wiele lat toczył się spór pomiędzy deweloperem chcącym tu stawiać osiedle, a mieszkańcami blokującymi inwestycję. W kwietniu 2011 roku Naczelny Sąd Administracyjny ostatecznie uchylił warunki zabudowy dla nowego osiedla mieszkaniowego, a tym samym otwarta stała się sprawa budowy parku.

Za realizację projektu parku odpowiada Zarząd Zieleni Miejskiej, który ogłosił przetarg na wykonanie niezbędnych prac drogowych i elektrycznych. W piątek 9 marca dokonano otwarcia ofert - Wpłynęło sześć ofert, które zostaną dopuszczone do licytacji elektronicznej. Ta zaplanowana jest na środę 14 marca - informuje pracownik Zarządu Zieleni Miejskiej. Zwycięzca przetargu będzie miał sześćdziesiąt dni na realizację zleconych prac.

Przypominamy, że konkurs na opracowanie projektu parku wygrała propozycja firmy AKG Architektura Krajobrazu z Krakowa. Zwycięska koncepcja architektoniczna przewiduje zbudowanie m.in. kładki dla pieszych i rowerów nad ulicą Piłsudskiego, hali widowiskowej, boiska i basenu. Na realizację całego projektu poznaniacy poczekają jeszcze wiele lat. Prowadzone obecnie prace zmierzają do uporządkowania terenu i wytyczenia pierwszych alejek parkowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
11.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro