Reklama

83 proc. poznaniaków chce odwołania Grobelnego?

Aż 83 proc. poznaniaków popiera zapowiedź referendum w sprawie odwołania prezydenta Ryszarda Grobelnego autorstwa radnego Tomasza Lewandowskiego z SLD - wynika z sondy epoznan.pl.

W miniony weekend w lokalnym wydaniu dodatku do "Gazety Wyborcze" ukazał się wywiad Michała Wybieralskiego z szefem klubu radnych SLD Tomaszem Lewandowskim, który zapowiada możliwość przeprowadzenia po EURO 2012 referendum w sprawie odwołania prezydenta Ryszarda Grobelnego. Więcej tutaj.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Portal epoznan.pl postanowił zapytać poznaniaków: Czy popierasz organizację referendum w sprawie odwołania prezydenta Poznania, Ryszarda Grobelnego? Okazuję się, że aż 83 proc. ankietowanych jest za organizacją referendum, 11 proc. jest przeciwnych, a tylko 6 proc. nie ma jeszcze zdania.

- Mogę wyrazić zadowolenie, że tak dużo poznaniaków popiera ideę organizacji referendum w sprawie odwołania prezydenta Ryszarda Grobelnego. Jak widać chwilę po wyborach prezydent stracił poparcie, a mieszkańcy są niezadowoleni z obecnej prezydentury i sytuacji w mieście. Myślę, że jest to kolejny krok do poważnej publicznej dyskusji i debaty nad przyszłością miasta. Poznaniacy oczekują konsultacji i wsłuchania się w ich problemy. Jestem pewien, że w obecnej Platformie Obywatelskiej jest wielu radnych, którzy również nie akceptują takiego sposobu prezydentury. Na bieżąco rozmawiamy również ze wszystkimi stowarzyszeniami, które nie godzą się z decyzjami prezydenta -
powiedział portalowi epoznan.pl lider poznańskiego SLD Tomasz Lewandowski.

Radny Lewandowski przyznaje, że będzie przekonywał koleżanki i kolegów o przesunięciu referendum na czas po EURO 2012. - Miasto wydało miliony na organizację tej imprezy, a referendum może zniweczyć zakładany pozytywny rezultat marketingowy - dodaje Lewandowski.

SLD planuje najpierw przeprowadzić głosowanie w Radzie Miasta Poznania, aby pokazać mieszkańcom prawdziwe stanowisko Platformy Obywatelskiej. Jeśli zakończy się ono fiaskiem zbierze 40 tys. podpisów poznaniaków pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta Ryszarda Grobelnego. Przypomnijmy, że SLD przeprowadziło ostatnio z sukcesem takie referendum w Częstochowie i Łodzi.

W sondzie epoznan.pl wzięło udział 1749 czytelników.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
4℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
2.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro