Reklama

SLD: referendum w sprawie odwołania Grobelnego

- Jeśli prezydent nie zmieni sposobu wydawania miejskich pieniędzy i nie zaprzestanie forsowania podwyżek uderzających w mieszkańców, złożymy wniosek o referendum w sprawie jego odwołania - zapowiada na łamach prasy lider poznańskiego SLD Tomasz Lewandowski.

W weekendowym wydaniu lokalnego dodatku do "Gazety Wyborcze" ukazał się wywiad Michała Wybieralskiego z szefem klubu radnych SLD Tomaszem Lewandowskim, który zapowiada możliwość przeprowadzenia po EURO 2012 referendum w sprawie odwołania prezydenta Ryszarda Grobelnego.

- Prezydent w ogóle nie dostrzega biedniejszych i wymagających pomocy, rządzi w imieniu najbogatszych. Koszty inwestycji wodociągowych przerzuca na mieszkańców przez podwyżki cen wody. Forsuje podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej, jednocześnie tnąc jej kursy i nie robiąc nic, by przyśpieszyła. Nie myśli o zachętach do korzystania z usług MPK, choćby budowie parkingów park&ride, woli inwestować w drogi. Pompuje pieniądze w sport zawodowy i stadion przy Bułgarskiej, zapominając o sporcie amatorskim, który może uprawiać każdy. Dajemy prezydentowi szansę za zmianę tej polityki, testem dla niego będzie układanie budżetu na 2013 rok. Jeśli Grobelny nic nie zmieni, tuz po uchwaleniu budżetu wywołamy referendum -
mówi na łamach "Gazety Wyborczej" lider poznańskiego SLD Tomasz Lewandowski.

SLD planuje najpierw przeprowadzić głosowanie w Radzie Miasta Poznania, aby pokazać mieszkańcom prawdziwe stanowisko Platformy Obywatelskiej. Jeśli zakończy się ono fiaskiem zbierze 40 tys. podpisów poznaniaków pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta Ryszarda Grobelnego. Przypomnijmy, że SLD przeprowadziło ostatnio z sukcesem takie referendum w Częstochowie i Łodzi.

Czy popierasz organizację referendum w sprawie odwołania prezydenta Poznania, Ryszarda Grobelnego?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
12℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
15.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro