Reklama
Reklama

Wycieczki po Urzędzie Miasta

We wtorek, 31 stycznia urzędnicy z poznańskiego magistratu zapraszają mieszkańców na zwiedzanie siedziby UM przy placu Kolegiackim. Aby wziąć udział w darmowej wycieczce, trzeba zarezerwować miejsce telefonicznie. Liczba miejsc jest ograniczona!

Okazałe, barokowe gmaszysko przy placu Kolegiackim należało kiedyś do Kolegium Jezuickiego, a obecnie w jego zaadaptowanych salach, izbach i pokoikach mieszczą się biura i wydziały Urzędu Miasta Poznania. Organizowane cyklicznie wycieczki po budynku cieszą się dużą popularnością.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Mieszkańcy pytają, jak wyglądają sale reprezentacyjne Urzędu, a jak gabinet prezydenta, gdzie podejmowani są honorowi goście i koronowane głowy, czy istnieją tajne przejścia itd. - relacjonuje typową wycieczkę Rafał Łopka z Biura Prasowego UM. - We wtorek, 31 stycznia, odpowiemy na wszystkie pytania tym, którzy skorzystają z zaproszenia na wycieczkę po Urzędzie Miasta - dodaje.

Wycieczkę oprowadzać będą przewodnicy, którzy opowiedzą o historii obiektu, a także przedstawią współczesne funkcje poszczególnych sal. Mieszkańcy zobaczą m.in. najstarsze, oryginalne okno z 1730 r., które zostało odkryte przypadkiem podczas jednego z remontów. Przejdą też przez sale reprezentacyjne, salonik prezydencki, a nawet będą mogli zrobić sobie zdjęcie przy biurku prezydenta. Być może, podczas zwiedzania sali sesyjnej, będą mogli wziąć udział w specjalnie dla nich zaaranżowanym głosowaniu.

Zbiórka wycieczki odbędzie się we wtorek, 31 stycznia o godz. 16.00 na dziedzińcu przed Urzędem. Zwiedzanie jest bezpłatne, ale chęć wzięcia w nim udziału trzeba zgłosić odpowiednio wcześnie za pośrednictwem miejskiego call center 61 646 33 44. W sam dzień wycieczki zazwyczaj nie ma już wolnych miejsc.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
67.32 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro