Reklama

CK Zamek: na małej wieży trwają prace

Na odbudowę dużej wieży zamku przyjdzie nam jeszcze poczekać. W zamian poznaniacy mogą jednak obserwować prace toczące się na mniejszej wieży. - To tylko drobne uzupełnienia - informuje Zamek.

Tydzień temu pisaliśmy o ewentualnej odbudowie wieży poznańskiego Zamku Cesarskiego. Okazało się, że są to plany, które mogą być zrealizowane w odległej przyszłości.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


W zamian poznaniacy mogą jednak obserwować prace toczące się na mniejszej wieży budynku. - Nie jest to montowanie nowego dachu, czy remont generalny wieży - wyjaśnia Marek Raczak, dyrektor CK Zamek. - To jeden z elementów prac zaplanowanych w trakcie naszego remontu, który prowadzimy od roku. Wzmacnialiśmy stropy, wymienialiśmy dźwigary i teraz trzeba uzupełnić pewne elementy dachu - dodaje. - Na szczęście pogoda pozwala na wykonywanie prac już teraz i nie musimy ich odkładać do wiosny.

Przypomnijmy, że przebudowa CK Zamek rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku. Inwestycja pochłonie 50 milionów złotych. Po przebudowie nowy wygląd zyskają nie tylko Sala Wielka i Sala Marmurowa. Na poddaszu powstanie kameralna sala na około 60 miejsc, w której będzie można organizować niewielkie koncerty, czy przedstawienia. Poddasze wzbogaci się także o nowe sale prób.

Dzięki ciekawemu projektowi Toya Design hol przed Salą Wielka zyska nowoczesny wygląd. Będzie przykryty szklanym sufitem i będzie wyposażony w antresolę. Początkowo zakładano, że prace zakończą się pod koniec maja przyszłego roku. Prace mogą się jednak przedłużyć.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro