Reklama
Reklama

Wola na sprzedaż: 29 milionów za 44 hektary

44 hektary ziemi między innymi z hipodromem Wola mają trafić pod młotek. Według wstępnej wyceny Urząd Marszałkowski chce dostać ze ten teren 29 milionów złotych.

Hipodrom Wola jeszcze kilka lat temu był miejscem, gdzie odbywały się prestiżowe zawody jeździeckie. Obiekty zamiast przynosić dochody, generują coraz większe straty. Broniąc się przed dziurą budżetową o wielkości 200 milionów złotych władze województwa, którym Wola podlega, chcą ją sprzedać.

- Pomysł nie jest najszczęśliwszy w tym momencie - mówi Waldemar Witkowski, przewodniczący Komisji Gospodarki Planowania Przestrzennego i Infrastruktury Technicznej sejmiku województwa. - Już dwa lata temu sejmik województwa ratował Wolę siedmioma milionami złotych. Opozycja już wtedy apelowała do władz, by nie dotować spółki, która i tak nie przyniesie dochodów. Teraz okazuje się, że mieliśmy rację. Po siedmiu milionach nie ma śladu, a teren nagle trzeba sprzedać - wyjaśnia.

Wstępna wycena terenu to około 29 milionów złotych. - Liczę na to, że jeśli dojdzie do sprzedaży to na pewno za większą cenę - dodaje Witkowski. - Nie są to tereny ciekawe dla deweloperów, którzy za metr pewnie zapłaciliby sporo. Według miejscowego planu zagospodarowania ma tu być zieleń i tereny rekreacyjne. Możliwe jest więc postawienie hotelu.

Witkowski podkreśla jednak, że plan miejscowego zagospodarowania nie jest wieczny. - Były już i takie przypadki, że na terenach zielonych budowano różne dziwne obiekty i plan później zmieniano. Co wtedy? Wola przestanie być dostępna dla wszystkich i będzie osiedlem - zastanawia się.

Zdaniem władz województwa taka sytuacja nie nastąpi. Kiedy dowiemy się, czy Wola zostanie sprzedana? Już 28 listopada odbędzie się kolejny sejmik województwa. - Władze mają większość w sejmiku i niestety domyślam się, że ten pomysł zostanie zaakceptowany - kończy Witkowski.

Co powinno powstać na terenie Woli?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro