Reklama
Reklama

Taksówkarze zastrajkują na Euro?

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Strajkiem podczas Euro zagrozili poznańscy taksówkarze z forum taxipoznan.dbv.pl. Kierowcy oczekują podniesienia stawki minimalnej za tzw. 'trzaśnięcie drzwiami' do 10 zł oraz stawki za 1 km do 4 zł.

Po czwartkowych doniesieniach o kontrolach taksówkarzy w Poznaniu, na forum taxipoznan.dbv.pl zawrzało. Najpierw na forum pojawiła się informacja o strajku podczas Euro 2012, później podano, że pierwszy protest odbędzie się już 18 listopada. Jeśli nie przyniesie skutku - taksówkarze nie wykluczają strajku podczas Euro.

Chętnie dołączę moją taryfą. I tak g*** zarobimy z kursów z hotelu na stary za 10 zł - pisze na forum "zniesmaczony". W listopadzie w Poznaniu będzie zjazd wszystkich ważniaków ze świtą z całej Europy w związku z nasza prezydencją w Unii, lepszej reklamy mieć nie będziemy - dodaje "bartekfranz".

Administratorzy forum oświadczyli: My taksówkarze żądamy od miasta i prezesów korporacji podniesienia stawek taxi. Prowadzimy własne: działalności a nie możemy ich za te stawki utrzymać. Dlaczego inne branże mogą podnosić ceny a my nie. Żądamy podniesienia stawki minimalnej za wejście do taxi do 10 zł oraz kilometra do 4 zł godzina postoju 50 zł. W przeciwnym wypadku będzie strajk w Poznaniu pierwszy jeszcze w tym roku, a kolejny w czasie trwania EURO! I choć oświadczenie zawierało kilka błędów ortograficznych (poprawionych w powyższym przedruku), już podpisali się pod nim pierwsi forumowicze.

Nie wiadomo jak wielu taksówkarzy może przyłączyć się do protestu. Według naszych nieoficjalnych informacji, żadna korporacja taxi w Poznaniu oficjalnie się do strajku nie przyłączy. Decyzja o ewentualnym udziale w proteście będzie indywidualnie należała do każdego taksówkarza. W środowisku taksówkarzy nie brakuje także głosów, że strajk podczas Euro 2012 to fatalny pomysł i nawet jeśli się odbędzie, większość taksówkarzy nie weźmie w nim udziału.

Jak podała Telewizja WTK, Urząd Miasta rozważa na czas Euro 2012 wytyczenie przynajmniej jednej ulicy wyłącznie dla taksówkarzy. Ulica ta miałaby usprawnić dojazd taksówkami do Strefy Kibica na Placu Wolności. Nie podano, którą ulicę miasto chciałoby zamknąć dla ruchu innego niż taksówki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro