Reklama
Reklama

Astronomiczne i kalendarzowe trwa - mamy lato!

fot. KP PSP w Jarocinie

Choć pogoda za oknami na to nie wskazuje, od poniedziałku mamy astronomiczne lato. To właśnie 21 czerwca dzień jest najdłuższy! Kalendarzowo najcieplejszą porę roku przywitaliśmy dzisiaj.

Lato to 90 długich dni. Niestety, jak zapowiadają meteorolodzy, w tym roku nie będą one tak piękne, słoneczne i upalne, jak sobie tego życzymy. Choć prognoza długoterminowa może się sprawdzić tylko w 70% procentach, to przewidywania nie są optymistyczne. W najlepszym wypadku lato będzie w kratkę - trochę deszczu, trochę słońca - z przewagą chłodniejszych dni.

Oznaki lata już są - otwarto poznańskie kąpieliska, panie decydują się na pozostawienie rajstop w szafie, a panowie coraz częściej ubierają krótkie spodnie. Upały w najbliższych dniach nie nadejdą. W Wielkopolsce na termometrach pojawi się maksymalnie 25 stopni. Pocieszeniem może być fakt, że inne regiony kraju mają gorzej. W górach, czy nad morzem będzie chłodniej.

Lato będzie kapryśne. Jeśli z utęsknieniem czekamy na wypragniony urlop, podczas którego poopalamy się na plaży i popławimy w ciepłej wodzie - pozostają nam zagraniczne wojaże.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Są dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski I i II stopnia
29℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
14.94 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro