Reklama

Nowe biurowce przy Parku Wilsona projektu Kuryłowicza

Wilson Office Park to nowe centrum biurowe, którego budowa prawdopodobnie w tym roku ruszy na pustej działce przy samym Parku Wilsona. W prace projektowe nad kompleksem był zaangażowany zmarły niedawno, słynny polski architekt Stefan Kuryłowicz.

Już wkrótce przy wschodniej ścianie Parku Wilsona, w rejonie ulic Głogowskiej i Śniadeckich, może powstać nowe centrum biurowe: Wilson Office Park. Będą to dwa połączone, ułożone kaskadowo budynki o wysokości od 3 do 6 kondygnacji.

Koncepcja architektoniczna kompleksu powstała w czołowej polskiej pracowni, odpowiadającej za takie projekty Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Hotel Hilton w Gdańsku czy biurowiec Wolf Bracka w Warszawie. - Projekt Wilson Office Park powstaje na deskach pracowni APA Kuryłowicz & Associates. Ś.p. prof. Kuryłowicz był zaangażowany w prace projektowe - mówi Przemysław Polak z biura prasowego GTC S.A., inwestora projektu.

Oprócz dobrej architektury i jednej z najlepszych lokalizacji w mieście, zaletami kompleksu mają być podziemny parking, własna restauracja, eleganckie lobby i recepcja. Wjazd na parking przewidziano od strony ul. Głogowskiej. Do kompleksu będzie można też dojechać do strony ul. Śniadeckich.

Firma GTC nie posiada jeszcze pozwolenia na budowę Wilson Office Park, a w pracowni APA Kuryłowicz & Associates wciąż trwają prace nad ostatecznym kształtem biurowców. Inwestor początkowo informował, że ich budowa ma się rozpocząć w trzecim kwartale 2011 r. Realizacja może się jednak opóźnić.

- Nie ma jeszcze decyzji o konkretnym terminie rozpoczęcia budowy - mówi Przemysław Polak. - GTC rozważa rozpoczęcie w tym roku w Polsce dwóch projektów biurowych - właśnie Wilson Office Park w Poznaniu oraz / lub Centrum Biurowego Karkonoska we Wrocławiu - tłumaczy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
7.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro