Reklama
Reklama

Kolejny spacer z historią po Cytadeli już w niedzielę

fot. Szymon
fot. Szymon

20 marca odbędzie się trzeci już w tym roku spacer z przewodnikami po ruinach Fortu Winiary. Oprowadzać będą pasjonaci historii ze Stowarzyszenia Reduta. Start o godz. 11.00 pod schodami, przy al. Niepodległości.

Każdy poznaniak zna Cytadelę jako park i miejsce pamięci. Dzięki wycieczkom organizowanym cyklicznie przez Stowarzyszenie Reduta, można w niej dostrzec cień potężnego niegdyś fortu i doskonałego dzieła pruskiej sztuki inżynierskiej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Na Cytadeli możemy zobaczyć pozostałości fortu, czyli odkryć tę funkcję, którą Cytadela pełniła początkowo i którą pełniła z mniejszym lub większym skutkiem do czasów II wojny światowej - mówi Bartek Bartkowski ze Stowarzyszenia Reduta. - My to wszystko próbujemy w wyobraźni poznaniaków odbudować i zrekonstruować. Nawet te rzeczy, których już kompletnie nie ma - dodaje.

Według organizatorów, w ostatniej organizowanej przez nich wycieczce po Cytadeli wzięło udział 250 osób. Tu znajdziesz naszą relację i video.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
67.32 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro