Reklama
Reklama

Spacer z historią po Cytadeli już w niedzielę

Stowarzyszenie Pasjonatów Historii Militarnej "Reduta" po raz drugi w tym roku zaprasza na bezpłatną wycieczkę po Parku Cytadela w poszukiwaniu śladów Fortu Winiary.

Członkowie stowarzyszenia "Reduta" chcą pokazać zwiedzającym popularny park jako cień potężnego niegdyś fortu i doskonałego dzieła sztuki inżynierskiej. Opowiedzą przybyłym poznaniakom czemu służył i jak wyglądał ten jeden z największych europejskich fortów. Opowieści ubarwią zaskakującymi anegdotami z różnych czasów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


W programie rysowanie planów i pokazy zdjęć. Uczestnicy wycieczki dowiedzą się też m.in. dlaczego al. Niepodległości przebiega po łuku, jakie znaczenie miał Poznań dla Prusaków i skąd się wzięła obelga "ty luju!".

Grupa spotyka się w niedzielę 13 lutego o godz. 11, pod schodami na Cytadelę u zbiegu al. Niepodległości i ul. Armii Poznań. Wycieczka jest bezpłatna. Więcej szczegółów na stronie reduta.home.pl. Prezentowane zdjęcia otrzymaliśmy od internautów na adres [email protected].

Rozmowa z Bartkiem Bartkowskim, jednym z organizatorów spaceru po Cytadeli.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
65.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro