Reklama
Reklama

PST nie dojedzie do dworca na Euro 2012?

fot. archiwum epoznan.pl
fot. archiwum epoznan.pl

Opóźnia się kolejna inwestycja na Euro 2012. Po Kaponierze z listy sztandarowych inwestycji może też wypaść przedłużenie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do Dworca Zachodniego.

Jak podaje "Radio Merkury", już teraz inwestycja opóźniła się o miesiąc na skutek protestu jednej z firm w pierwszym etapie przetargu na wybór wykonawcy. Cytowana przez poznańską rozgłośnię Krystyna Rakowska, wiceprezes spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012 przyznaje, że z przerażeniem już myśli o kolejnych protestach przegranych firm. Władze miasta chciałyby zakończyć wybór wykonawcy linii na przełomie lutego i marca, aby inwestycja mogła być gotowa do maja 2012 r.

Od tym, że protesty w przetargach na przedłużenie PST do dworca mogąą sprawić, że inwestycja nie będzie gotowa na Euro 2012, pisaliśmy już w 2009 r., gdy podpisywano umowę na wykonanie jej projektu. Im bliżej mistrzostw, tym więcej planów dotyczących przygotowania się Poznania do Euro 2012 ulega weryfikacji. Na początku grudnia miasto przyznało, że przebudowa Kaponiery rozpocznie się dopiero po mistrzostwach. Obecnie pod znakiem zapytania stoją też m.in. zajezdnia MPK na Franowie, budynek nowego Dworca Głównego, poszerzenie ul. Grunwaldzkiej i remont torowisk na ul. Przybyszewskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro