Reklama

Nowy rozkład jazdy PKP

Od 12 grudnia w aglomeracji poznańskiej kursuje więcej pociągów. W godzinach szczytu składy w kierunku Gniezna, Czempinia, Nowego Tomyśla czy Swarzędza kursować będą co 30 minut.

Liczba pociągów na terenie województwa wielkopolskiego wzrosła w nowym rozkładzie do 512. Najwięcej połączeń przybyło z Poznania do Opalenicy (16), Swarzędza (14) oraz Czempinia i Gniezna (po 12). Po kilka połączeń regionalnych przybyło też na wszystkich innych kierunkach w środkowej części województwa.

Pojawiły się też nowe połączenia z innymi miastami, m.in. TLK do Przemyśla, Wrocławia i Bydgoszczy. W weekendy będzie zaś kursował specjalny pociąg studencki "Koziołek", który w piątki ma wyjeżdżać ze stolicy Wielkopolski do Częstochowy i wracać w niedzielę. W okresie zimowym nie zabraknie również specjalnych połączeń do Szklarskiej Poręby.

Jak się jednak okazuje, wprowadzenie nowego rozkładu jazdy nie obyło się bez problemów dla pasażerów. Ci narzekają na brak informacji na dworcach. Wśród zdezorientowanych ludzi słychać było powtarzające się zdanie - "Tu nikt nic nie wie!". Do zmiany rozkładu dołączają też powracające mrozy, które dodatkowo utrudnią życie pasażerom PKP.

Nowe połączenia w rejonie Poznania to pierwsze kroki do utworzenia Poznańskiej Kolei Aglomeracyjnej, którą docelowo będzie można jeździć na tym samym bilecie, co tramwajami i autobusami MPK. Już od nowego roku zostanie wprowadzony nowy system informacji pasażerów. We wszystkich kasach i punktach informacji mają się pojawić m.in. bezpłatne liniowe rozkłady jazdy. Przewozy Regionalne uruchamiają też specjalne numery telefonów, 665 955 115 i 61 644 82 63, pod którymi można będzie się dowiedzieć więcej o rozkładzie czy opóźnieniach pociągów.

Czy nowy rozkład jazdy usprawni funkcjonowanie kolei w Poznaniu?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
65.40 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro