Reklama
Reklama

Wyborów czas

Już w najbliższą niedzielę, 21 listopada, przystąpimy do głosowania w wyborach samorządowych. W piątek, punktualnie o północy, rozpocznie się cisza wyborcza.

Kandydaci na radnych, wójtów, prezydentów i burmistrzów mają w piątek ostatni dzień, by przekonać do siebie wyborców. Za późno na rozpoczęcie starań, w ostatnim dniu kampanii można już tylko ugruntować swoją pozycję.

Z taką myślą spotkają się o godzinie 14.00 w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych Ryszard Grobelny i Grzegorz Ganowicz. Będą rozmawiać o przyszłości naszego miasta. Czy to spotkanie przechyli szalę zwycięstwa na rzecz Ganowicza? To mało prawdopodobne - z najnowszego sondażu Gfk Polonia dla Faktów TVN wynika, że Ryszard Grobelny może wygrać nawet w pierwszej turze wyborów. Chce na niego głosować 51% wyborców.

Ale nie tylko prezydenta będziemy wybierać w niedzielę. 440 kandydatów ubiega się o 37 mandatów radnych. Tylko od nas zależy, kto będzie reprezentował naszą dzielnicę w Radzie Miasta. Wybierzemy też nowy skład Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. W Poznaniu o 6 mandatów walczą 93 osoby.

Jeśli nie wiemy, gdzie znajduje się nasza obwodowa komisja wyborcza, pomoże nam strona internetowa z mapą, na którą naniesiono okręgi wyborcze w Poznaniu oraz lokale i obwody wyborcze: http://www.poznan.pl/mim/public/plan/plan.html?lang=pl

Osoby niepełnosprawne również na miejskim portalu internetowym www.poznan.pl znajdą listę lokali wyborczych przystosowanych do swoich potrzeb.

Lokale wyborcze zostaną otwarte w niedzielę o godzinie 8.00. Oddać swój głos będzie w nich można do 22.00.

Czy weźmiesz udział w niedzielnych wyborach samorządowych?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro