Reklama

Światowy Dzień Toalety

W naszym kraju istnieje 12 świąt, które są równocześnie dniami wolnymi od pracy. Ale myli się ten, który uważa, że oprócz nich mamy tylko Walentynki. Kalendarz pęka od najdziwniejszych "światowych dni".

12 kwietnia świętują wszyscy ci, którzy uwielbiają słodkości. Tego dnia obchodzony jest Dzień Czekolady. 3 dni później niewskazane jest spożywanie alkoholu - to Dzień Trzeźwości. 1 maja to nie tylko Święto Pracy, ale też Dzień Kaszanki.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Leworęczni również mają swój dzień - 13 sierpnia. Podobnie jak grzyby - 24 września. Jąkanie się też ma swoje plusy - wszak nie każdy ma swoje święto! Światowy Dzień Jąkających się przypada 22 października.

Wszystkie te święta są jednak niczym w porównaniu z dzisiejszymi obchodami. 19 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Toalety. Choć brzmi zabawnie - organizatorzy tego dnia mają właściwą motywację. Chcą bowiem pokazać światu, że na naszym globie wciąż żyją setki tysięcy ludzi, którzy nie mają dostępu do podstawowej infrastruktury sanitarnej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
21.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro