Aula Artis na 600 miejsc ukończona
Nowoczesna aula WSNHiD w weekendy będzie otwarta dla Poznaniaków. Odbywać się w niej będą koncerty, projekcje filmowe i przedstawienia - także debiutantów. Na nowej scenie gościć będą m.in. Polski Teatr Tańca i Teatr Polonia Krystyny Jandy.
Aula Artis jest jednocześnie salą wykładową, teatralną, kinową i koncertową. Częściowo mobilna widownia o zmiennej geometrii pomieści od 470, w klasycznym ułożeniu amfiteatrowym, do 600 miejsc. W pełni profesjonalna scena ma 300 mkw. i będzie gościć czołowych polskich artystów. Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa namówiła do współpracy m.in. Polski Teatr Tańca, Teatr Polonia Krystyny Jandy i Teatr STU Krzysztofa Jasińskiego. To nie wszystko.
- Aula będzie otwarta nie tylko na osoby znane w środowisku artystycznym, ale też debiutantów. Nad poziomem będzie czuwał szef artystyczny Zbigniew Łowżył z KontenerArt - zapowiada Agnieszka Lewicka, rzecznik WSNHiD. - Chodzi nam o to, aby repertuar nowej sceny był ambitny, ale nie nadęty. Chcemy, by się podobał młodym ludziom - dodaje.
Na środowej gali dla zaproszonych gości zagra Voo Voo. 17 listopada w Auli Artis odbędzie się spotkanie z cyklu "Po co żyjemy?", na którym Jacek Żakowski rozmawiać będzie z Januszem Palikotem. Później odbędzie się festiwal audiowizualny "Vivisesja". 26 listopada będzie można tam zobaczyć premierowy spektakl Ohada Naharina "Minus 2". Na styczeń zaplanowano przegląd filmów Jerzego Skolimowskiego.
W nowym skrzydle WSNHiD przy ul. Kutrzeby w Poznaniu już od października uczą się studenci. Budynek kosztował 30 mln zł, z czego 11 mln dołożyła Unia Europejska. Ma 8 tys. mkw. powierzchni, pięć kondygnacji nadziemnych, jedną podziemną i powstawał 15 przez miesięcy. Nowy obiekt został zaprojektowany przez Mariusza Wrzeszcza, cenionego poznańskiego architekta, autora starszego skrzydła uczelni w kształcie rotundy. Oba budynki są ze sobą połączone łącznikami.