Reklama
Reklama

Inotel gotowy do transmisji 3D

Inotel, wielkopolski operator telekomunikacyjny, potwierdził gotowość do nadawania transmisji telewizyjnych w technologii 3D.

Transmisje w 3D, dotąd spotykane przede wszystkim na ekranach kinowych, to nowy wymiar telewizyjnej rozrywki. Zastosowana technologia dająca wrażenie bycia w centrum wydarzeń dokonujących się na ekranie to emocje dla całej rodziny, zarówno fanów programów sportowych, przyrodniczych czy miłośników kina akcji. Już teraz wiadomo, że dostępność sygnału 3D w domach będzie ofertowym hitem determinującym wybór operatora telekomunikacyjnego.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA


Kanały, których programy emitowane są w trójwymiarze opierają się na czterech technologiach, z czego trzy wymagają wyposażenia w specjalne okulary. Jak mówią technicy z Inotela, czwarty model ma małe szanse na przyjęcie, ponieważ wymaga od widza utrzymywania nieruchomej, zatem dość niewygodnej pozycji w czasie seansu. Pozostałe technologie różnią się wykorzystanym sprzętem - najgorszą jakość dostarczą okulary dwukolorowe - z zieloną i czerwoną szybką. Z kolei na doskonałą wizję możemy liczyć wykorzystując okulary polaryzacyjne oraz migawkowe, które synchronizują się z emitowanym obrazem.

Jak zapewnia Jacek Augustyniak z Inotel: Zarówno sieć światłowodowa, jak i oferowany przez nas sprzęt dekodujący są w pełni przystosowane i gotowe do rozpoczęcia nadawania transmisji w technologii 3D.

Do tej pory telewizyjne transmisje 3D oglądnąć mogli mieszkańcy zaledwie kilku krajów europejskich, w tym m.in. Wielkiej Brytanii i Niemczech. W polskiej telewizji pierwsza emisja w tej technologii odbyła się w maju 2010 r.

Źródło: informacja prasowa

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Może być bardzo niebezpiecznie. Jest ostrzeżenie IMGW również dla Poznania!
2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro