Reklama

Inwestycje na Malta Ski

Termy maltańskie, nowy tor dla rolkarzy oraz tor kolejki górskiej Alpine Coaster - inwestycje wokół poznańskiej Malty nabierają tempa. O szansach na realizację projektów dyskutował w czwartek zespół ds. strategii terenów maltańskich.

Zespół ds. strategii terenów maltańskich spotkał się w czwartek w Ogrodzie Zoologicznym. Malta Ski zdobyła unijne pieniądze na projekt, który ma zmienić tereny wokół stoku narciarskiego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Inwestycja zmieni nie do poznania tereny wokół poznańskiego stoku narciarskiego i Letniego Toru Saneczkowego. Powstanie tam tor kolejki górskiej Alpine Coaster. W dwuosobowych wózkach będzie można jechać 400 metrów w dół.

Całość będzie kosztowała 5 milionów złotych, połowa kwoty ma pochodzić z kasy unijnej. By zyskać dofinansowanie, Malta Ski musi kolejkę zbudować do końca przyszłego roku.

Jest też koncepcja wybudowania toru dla rolkarzy w parku Tysiąclecia na północnym brzegu jeziora. Projekt jest już gotowy, nie wiadomo jednak ile będzie kosztował, ani kiedy rozpocznie się jego realizacja.

Dodatkowo miasto planuje zmienić układ komunikacyjny wokół Malty i rozbudować wejście do ogrodu. Ale termin realizacji tych zadań nie jest jeszcze znany.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro