Reklama

Policja: Zaplanował kradzież BMW o wartości 100 tys. zł.

Funkcjonariusze z Komornik ujawnili fikcyjną kradzież samochodu marki BMW o wartości prawie 100 tysięcy złotych. Podczas ustalania szczegółów sprawy okazało się, że w kradzieży brał udział jego właściciel. Zarzuty usłyszały już cztery osoby.

Pod koniec kwietnia zgłoszono na policję kradzież samochodu marki BMW 760. Wartość auta wynosiła około 100 tysięcy złotych. Mężczyzna, który zgłosił kradzież twierdził, że na rodzinnym spacerze obok Szreniawy, pozostawił samochód na jednym z parkingów leśnych. Kiedy wrócił na miejsce, samochodu już nie było.

Policjanci natychmiast podjęli odpowiednie działania związane z poszukiwaniem auta. Postanowili także sprawdzić wersje wydarzeń podawane przez właściciela pojazdu. W wyniku przeprowadzonego dochodzenia ustalono, że kradzież została zaplanowana.

Zatrzymano właściciela pojazdu oraz trzech mężczyzn, którzy wzięli udział w przestępstwie. Jeden z nich była właścicielem jednego z pobliskich komisów samochodowych. Właściciel odpowie za składanie fałszywych zeznań i usiłowanie wyłudzenia pieniędzy. Grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Właściciel ma jeszcze jeden problem. Do tej pory nieznane są losy jego samochodu.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
7.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro