Reklama

"Odkupiony" Poznań

Poznańskie parki i ulice mają być "odkupione". Chodzi oczywiście o psi problem, w który często można wdepnąć. Przez dwa miesiące służby miejskie będą usuwać psie nieczystości specjalnym odkurzaczem, a miasto ogłosiło też plebiscyt na najbardziej "zakupione" miejsce w Poznaniu. W tych najbardziej zanieczyszczonych będą, w ramach możliwości, powstawać psie toalety.

Przez dwa najbliższe miesiące służby miejskie będą walczyć z psimi odchodami. Odkurzacz do psich kup jest przymocowany do skutera, waży ok. 10 kg i mieści się w nim jednorazowo 12 l nieczystości. Gdy miejsce do sprzątnięcia jest trudno dostępne, odkurzacz można przełożyć na mniejszy wózek bądź wziąć na plecy jak plecak.A wszystko w ramach programu "Kejter też poznaniak".

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Oprócz usuwania skutków, miasto myśli też o profilaktyce - w Poznaniu już niedługo powstaną więc kolejne psie toalety oraz dwa dodatkowe wybiegi dla czworonogów.

Foliowe woreczki na psie odchody można za darmo odbierać w siedzibach straży miejskiej oraz w gabinetach weterynaryjnych, które wykonują usługę czipowania psów.

Miasto rozpoczyna też akcję poszukiwania najbardziej zakupionych miejsc w Poznaniu. Do 22 maja poznaniacy mogą zgłaszać takie miejsca pocztą elektroniczną pod adresem [email protected] lub telefonicznie. Ze wszystkich zgłoszeń straż miejska wyłoni dziesięć najbrudniejszych ulic.

W najbrudniejszych miejscach miasta częściej pojawiać się mają patrole straży miejskiej, żeby upominać opornych właścicieli, którzy nie kwapią się do sprzątania po swoim psie. W ramach możliwości mają też tam powstawać psie toalety.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro