Reklama
Reklama

Trenerzy osiedlowi wkraczają do gry

Rozpoczyna się program "Trener Osiedlowy", realizowany w ramach zadań Miasta przez AWF. Do późnej jesieni dzieciaki będą mogły za darmo spędzić parę godzin dziennie na zajęciach z profesjonalnymi trenerami. Będą prowadzone na trzydziestu przyszkolnych boiskach w całym Poznaniu.

Zajęcia z trenerami osiedlowymi na poznańskich boiskach są otwarte dla wszystkich bez zapisów. - Program ma trafić do dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia, ale przecież jeśli jakiś rodzic będzie chciał zostać na treningu, to go nie wyrzucimy. - żartował w rozmowie z Epoznan.pl kierownik projektu Tomasz Wudarski. To, jakie zajęcia będą się najczęściej odbywały na poszczególnych boiskach, zależy od trenera. Organizatorzy zapowiadają jednak, że będą one urozmaicone, a więc np. nie tylko piłka nożna, ale i siatkówka czy koszykówka.

Program rozpoczął się pod koniec kwietnia. W najbliższych dniach będzie już się odbywał na wszystkich 30 boiskach. W maju dzieciaki będą mogły spędzić z trenerem 2 godziny 5 razy w tygodniu. W czerwcu będą to już po 3 godziny, a w lipcu i sierpniu po 4 godziny przez 5 dni w tygodniu. Powinno im to częściowo wypełnić wolny czas w wakacje. Zajęcia będą trwały nie tylko na boiskach. Zawsze jednak będą się na nich rozpoczynały i kończyły.

W ramach projektu zostaną zorganizowane też dwie spartakiady. Pierwsza odbędzie się w połowie programu, najprawdopodobniej w sierpniu, a kolejna w listopadzie. Idea zawodów jest taka, aby zaprosić młodych sportowców ze wszystkich boisk w jedno miejsce, gdzie będą mogli się poznać. W zeszłym roku odbywały się na obiektach AWF-u. Letnia spartakiada gościła na odkrytym boisku, a jesienna w krytej hali.

Lista boisk, na których prowadzone będą zajęcia, jest dostępna na stronie www.trener.awf.poznan.pl. Tam także będzie można regularnie sprawdzać terminy i tematy kolejnych zajęć, a także informacje o prowadzących je osobach. Trzydzieści boisk zostało w miarę możliwości równomiernie rozmieszczonych na terenie Poznania. Organizatorzy wciąż szukają ostatniego z nich. Warunkiem jest to, aby znajdowało się ono przy szkole, która w przypadku złej pogody mogłaby udostępnić dzieciakom swoją salę gimnastyczną. - Ustalaliśmy najlepsze miejsca dla realizacji programu wspólnie z Komendą Miejską Policji. Chodziło o znalezienie miejsc, gdzie jest dużo młodzieży często spędzającej czas bez opieki. - mówił Tomasz Wudarski.

Program "Trener Osiedlowy" potrwa na pewno do połowy listopada, a jeżeli uda się organizatorom uzyskać dodatkowe dofinansowanie ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, także do połowy grudnia br. Wtedy zajęcia odbywać się będą przede wszystkim w krytych halach. Wydział Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Poznania przeznaczył na tegoroczną edycję programu 275 tys. zł. Około połowa z tych środków będzie przeznaczona na wynagrodzenia dla trenerów. Reszta pokryje wydatki m. in. na apteczki i sprzęt sportowy.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia. Również dla Poznania
5℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
38.80 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro