Reklama
Reklama

Gigantyczne kolejki do Nowego ZOO

fot. WTK Play
fot. WTK Play

Od 1 maja br. odwiedzających ogród zoologiczny na Nowym Mieście wozi nowa ciuchcia. Droższe są także bilety. Nie zagroziło to jednak sobotniej frekwencji. Przed kasami i parkingiem ustawiały się gigantyczne kolejki.

1 maja kolejka do wejścia do ogrodu zoologicznego rozpoczynała się jeszcze przed parkingiem. Najwyraźniej poznaniaków nie zniechęcił pierwszy dzień z droższymi biletami wstępu do ZOO. Od dziś weekendowy bilet normalny kosztuje 20, a ulgowy 10 złotych. W dni powszednie koszt ten wynosi odpowiednio: 14 i 8 zł. Odwiedzających nie zraziła też kapryśna pogoda. Chwilami przydawały się dziś parasole.

W sobotę po raz pierwszy zwiedzających po ogrodzie woziły niedawno zakupione wagoniki. Pociąg odjeżdża spod kas i pokonuje 1,5 kilometra do słoniarni. Koszt przejazdu został wliczony w cenę biletu. Dzięki temu rodziny z dziećmi bez problemu mogły dotrzeć do oddalonych części ogrodu. Kolejka będzie kursować przez cały rok.

Słoniarnia jest największą atrakcją ogrodu zoologicznego. Do czasu jej otwarcia rok temu ZOO odwiedzało rocznie około 200 tys. osób. W ubiegłym roku widzów było już 350 tys.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro