Reklama
Reklama

Poznanianka wyłudziła 60 tysięcy złotych kredytu

Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia
Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia

Bezrobotna kobieta oraz jej wspólnicy próbowali wyłudzić od banków 60 tysięcy złotych. Cała trójka została zatrzymana przez policjantów zajmujących się przestępczością gospodarczą. Wszystkim grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Kobieta została zatrzymana na gorącym uczynku. Próbowała wyłudzić z jednego z oddziałów banków 20 tysięcy złotych kredytu. Pomagali jej dwaj mężczyźni, którzy spreparowali niezbędną do uzyskania kredytu dokumentację. W całym procesie grali rolę doradcy i właściciela firmy.

W czasie wyjaśnienia sprawy okazało się, że kobieta wcześniej wyłudziła kredyty w wysokości 20 tysięcy złotych z co najmniej dwóch innych banków. Policjanci nie wykluczają, ze takich przypadków mogło być znacznie więcej. Zamieszanych mogło też być więcej osób.

Zatrzymana kobieta ma 25 lat. Nie posiada własnej firmy. Jest bowiem bezrobotna. Za odpowiednią zapłatą zgodziła się firmować swoim nazwiskiem na fałszywym zaświadczeniu o zatrudnieniu i osiągalnych dochodach. Dokumenty te były przygotowywane przez 30-letniego mężczyznę, który występował jako doradca kredytowy. Trzeci w przestępstwie brał udział 25-letni właściciel jednej z poznańskich firm branży budowlanej. On także wystawiał on fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu.

Wszystkim zatrzymanym grozi 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie przebywają pod dozorem policyjnym.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro