Reklama

Dwóch pracowników magazynów w regionie z zarzutami. Straty na ponad pół miliona złotych

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński

Ujawniono proceder przywłaszczenia pieniędzy ze sprzedaży nawozów.

Przez wiele miesięcy policjanci z Gostynia prowadzili śledztwo dotyczące przywłaszczenia mienia na szkodę firmy handlującej m.in. nawozami. Analiza dokumentacji i transakcji doprowadziła do wykrycia nieprawidłowości w dwóch magazynach przedsiębiorstwa. Zarzuty usłyszało dwóch mieszkańców powiatu gostyńskiego zatrudnionych jako magazynierzy.

"Dzięki szczegółowej analizie dokumentów przekazanych przez pokrzywdzonego, policjanci przedstawili 21 zarzutów 64-letniemu mieszkańcowi powiatu gostyńskiego, który pracował w magazynie na terenie powiatu śremskiego. Jak ustalili śledczy, mężczyzna w 2024 roku sprzedawał nawozy, a uzyskane z transakcji pieniądze wielokrotnie zatrzymywał dla siebie. Łączna wartość przywłaszczonego mienia przekroczyła 320 tysięcy złotych" - informuje kom. Monika Curyk, oficer prasowy policji w Gostyniu.

"Podobny proceder miał miejsce w drugim magazynie tej samej firmy mieszczącym się na terenie powiatu gostyńskiego. 66-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, działając w latach 2020-2024, również sprzedawał nawozy i nie rozliczał się z uzyskanych środków. Według ustaleń policjantów przywłaszczył w ten sposób ponad 246 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał 68 zarzutów" - dodaje.

Obaj mężczyźni staną przed sądem pod zarzutem przywłaszczenia mienia. Grozi im do 5 lat więzienia oraz obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
3.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro