Dwóch pracowników magazynów w regionie z zarzutami. Straty na ponad pół miliona złotych
Ujawniono proceder przywłaszczenia pieniędzy ze sprzedaży nawozów.
Przez wiele miesięcy policjanci z Gostynia prowadzili śledztwo dotyczące przywłaszczenia mienia na szkodę firmy handlującej m.in. nawozami. Analiza dokumentacji i transakcji doprowadziła do wykrycia nieprawidłowości w dwóch magazynach przedsiębiorstwa. Zarzuty usłyszało dwóch mieszkańców powiatu gostyńskiego zatrudnionych jako magazynierzy.
"Dzięki szczegółowej analizie dokumentów przekazanych przez pokrzywdzonego, policjanci przedstawili 21 zarzutów 64-letniemu mieszkańcowi powiatu gostyńskiego, który pracował w magazynie na terenie powiatu śremskiego. Jak ustalili śledczy, mężczyzna w 2024 roku sprzedawał nawozy, a uzyskane z transakcji pieniądze wielokrotnie zatrzymywał dla siebie. Łączna wartość przywłaszczonego mienia przekroczyła 320 tysięcy złotych" - informuje kom. Monika Curyk, oficer prasowy policji w Gostyniu.
"Podobny proceder miał miejsce w drugim magazynie tej samej firmy mieszczącym się na terenie powiatu gostyńskiego. 66-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, działając w latach 2020-2024, również sprzedawał nawozy i nie rozliczał się z uzyskanych środków. Według ustaleń policjantów przywłaszczył w ten sposób ponad 246 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał 68 zarzutów" - dodaje.
Obaj mężczyźni staną przed sądem pod zarzutem przywłaszczenia mienia. Grozi im do 5 lat więzienia oraz obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.

