Region. Lato jeszcze się nie zaczęło, już wprowadzają ograniczenia w podlewaniu ogrodów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. RyanMcGuire / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. RyanMcGuire / pixabay.com

Wprowadza je m.in. gmina Łubowo w powiecie gnieźnieńskim.

Z apelem do mieszkańców wystąpiła dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Łubowie.- W związku z utrzymującym się niedoborem opadów atmosferycznych, obniżeniem poziomu wód oraz zwiększonym poborem wody z gminnej sieci wodociągowej, działając w celu zapewnienia ciągłości dostaw wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi i zaspokojenia potrzeb mieszkańców, wprowadza się zakaz wykorzystywania wody z gminnej sieci wodociągowej do podlewania działek, trawników i terenów zielonych, napełniania basenów, oczek wodnych i innych zbiorników rekreacyjnych, innych celów niezwiązanych z podstawowymi potrzebami bytowymi mieszkańców - informuje Aneta Rekruciak.

Jak zaznaczono, ograniczenia mają na celu zabezpieczenie odpowiedniej ilości wody dla mieszkańców gminy. Zakaz wprowadzono w poniedziałek. - Apeluję do wszystkich o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody oraz dostosowanie się do wprowadzonych ograniczeń - dodaje.

Lato dopiero przed nami i podobne ograniczenia z pewnością zostaną wprowadzone także w innych gminach naszego regionu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia! Również dla Poznania
20℃
12℃
Poziom opadów:
6.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro