Region. Pijany prowadził łódź motorową. Pożegnał się z prawem jazdy

fot. Policja
fot. Policja

Do zdarzenia doszło w weekend na Jeziorze Ślesińskim.

Policjanci patrolowali wody akwenu i postanowili skontrolować mężczyznę kierującego łodzią motorową. Szybko okazało się, że jest nietrzeźwy. - Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 27-latkowi elektronicznie zatrzymano prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem - informuje st. asp. Maria Baranowska z konińskiej policji.

27-latkowi grozi do 3 lat więzienia.

Jak podkreśla policja, funkcjonariusze komisariatów wodnych będą dbać o bezpieczeństwo na akwenach w regionie i reagować na przypadki łamania prawa. - Alkohol znacząco pogarsza koncentrację, ocenę sytuacji oraz czas reakcji, co na wodzie może prowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Grad pod Poznaniem
19℃
9℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
6.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro