Reklama
Reklama

Region. Porzucił auto i wskoczył do jeziora. "Próbował zatopić woreczek."

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. LP
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. LP

Kierowca Toyoty próbował uniknąć kontroli drogowej.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży podczas patrolu zauważyli kierowcę Toyoty Yaris, który w trakcie jazdy korzystał z telefonu komórkowego i poruszał się niewłaściwym pasem ruchu.

Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. "Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca zignorował polecenia policjantów i kontynuował jazdę. Po chwili skręcił pomiędzy budynki mieszkalne, zatrzymał samochód na parkingu i rozpoczął ucieczkę pieszo. Biegnąc w kierunku promenady nad Jeziorem Miejskim wskoczył do wody, gdzie próbował zatopić woreczek z narkotykami"- relacjonuje mł. asp. Marta Przybecka, oficer prasowy policji w Chodzieży.

"Z jeziora został wyciągnięty przez policjantów z KPP w Chodzieży. Wyrzucony do wody pakunek wypłynął na powierzchnię i został zabezpieczony. Wstępne badanie wykazało, że znajdowała się w nim amfetamina o wadze ponad 50 gramów. Od zatrzymanego pobrano również próbki do dalszych badań pod kątem obecności środków odurzających w organizmie podczas kierowania pojazdem mechanicznym"- dodaje.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego policjanci znaleźli kolejne środki odurzające. Łącznie mężczyzna posiadał ponad 100 gramów amfetaminy oraz tabletki MDMA.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia!
22℃
14℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
6.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro