Reklama
Reklama

Kolejny remont rozpoczyna się w Poznaniu. Prace i utrudnienia potrwają do sierpnia

fot. Bartosz Jankowski / ZDM
fot. Bartosz Jankowski / ZDM

Na ulicy Zeylanda.

W poniedziałek, 8 czerwca, rozpoczną się prace bitumiczne na ulicy Zeylanda. Roboty będą prowadzone na odcinku pomiędzy ulicami Bukowską i Zwierzyniecką.

Remont obejmie sfrezowanie zużytej nawierzchni i ułożenie nowej warstwy asfaltu. Prace podzielono na dwa etapy - najpierw roboty będą prowadzone na zachodnim pasie jezdni, a następnie na wschodnim. Realizacja każdego z etapów potrwa około miesiąca.

"W czasie remontu obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. W obu etapach prac ruch będzie odbywał się tylko w jednym kierunku, tj. w stronę ul. Zwierzynieckiej. Dozwolone będzie parkowanie równoległe po jednej stronie jezdni. W związku z powyższym prosimy właścicieli pojazdów o parkowanie zgodnie ze zmienionym oznakowaniem"- informują przedstawiciele ZDM.

Na czas remontu wyznaczono objazd dla kierowców ulicami Roosevelta i Bukowską, natomiast rowerzyści będą mogli korzystać z trasy poprowadzonej ulicą Gajową. Zakończenie prac planowane jest na 3 sierpnia. Koszt inwestycji przekroczy 850 tysięcy złotych.

"Warto przypomnieć, że to nie jedyne prace zaplanowane na ulicy Zeylanda w tym roku. Po zakończeniu remontu nawierzchni zmieniona zostanie organizacja ruchu - parkowanie zostanie przeniesione na jezdnię, a na szerokich chodnikach, po usunięciu części betonowych płyt, posadzona będzie zieleń"- dodano.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia!
24℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro