Reklama
Reklama

Naprawią odcinek ulicy w centrum za 1,25 mln złotych. Prawie dwa miesiące utrudnień

fot. ZDM
fot. ZDM

Roboty ruszają w poniedziałek na ulicy Za Bramką.

Jak zaznacza Zarząd Dróg Miejskich, to kolejny odcinek tej ulicy, który zostanie wyremontowany. Tym razem prace są planowane na odcinku od Placu Kolegiackiego do ulicy Wszystkich Świętych. Rozpoczną się w poniedziałek, 27 kwietnia. - Prace będą polegały na rozbiórce zniszczonych nawierzchni jezdni i chodników oraz ułożeniu ich na nowo. Jezdnia wykonana będzie, tak jak do tej pory, z kostki kamiennej, ale dla wygody poruszających się nią osób lico kostki będzie ścięte od góry, dzięki czemu powstanie równa powierzchnia. Na chodnikach ułożone zostaną płyty kamienne staroużyteczne oraz kostka kamienna - tłumaczy ZDM.

Podczas inwestycji remontowany odcinek zostanie wyłączony z ruchu kołowego. Plac Kolegiacki będzie w tym okresie miejscem z ruchem dwukierunkowym. - Ruch pieszych będzie odbywał się po jednej stronie ulicy. Najpierw piesi będą mogli korzystać z chodnika po zachodniej stronie, natomiast w drugim etapie ruch pieszych będzie odbywał się po naprawionym chodniku po stronie wschodniej.

Podczas remontu dostępny będzie parking podziemny przy ulicy. Całość będzie kosztować 1,25 mln złotych. Roboty mają się zakończyć w połowie czerwca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
16.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro