Reklama

Sekcja nie wykazała przyczyn śmierci ciężarnej kobiety

Jak podaje PAP, sekcja zwłok nie wskazała jednoznacznej przyczyny sobotniej śmierci ciężarnej kobiety. Wiadomo, że nie była to grypa AH1N1. Szpital w Nowym Tomyślu miał problem z przekazaniem pacjentki do którejś z poznańskich placówek. Tamtejsza prokuratura bada teraz możliwość nieumyślnego spowodowania śmierci kobiety.

29-letnia ciężarna kobieta zmarła w szpitalu w Nowym Tomyślu w sobotę 2 grudnia. Jak podaje PAP, wykonana dziś w Poznaniu sekcja zwłok potwierdziła, że pacjentka zmarła nagle, jednak dla ustalenia dokładnej przyczyny zgonu potrzebne będą kolejne badania. Wcześniej pojawiło się podejrzenie, że przyczyną jej śmierci mogła być również sepsa.

Kobieta zgłosiła się do szpitala w Nowym Tomyślu 31 grudnia z wysoką gorączką. Lekarze podejrzewali u niej zakażenie grypą AH1N1. Szpital w Nowym Tomyślu miał mieć problem z przekazaniem pacjentki do któregoś ze szpitali w Poznaniu. Kobieta miała ostatecznie trafić do placówki przy ul. Przybywszewskiego. Jak donosi PAP, jej stan uległ po drodze gwałtownemu pogorszeniu i musiała zostać zawrócona do szpitala, do którego się wcześniej zgłosiła.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro