Wielkie odbetonowanie na Wildzie! Przy stadionie im. Szyca zrobi się zielono, pokazano wizualizacje
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ruszyły prace w sąsiedztwie stadionu.
Zmiany zostaną wprowadzone na terenie ponad 2 hektarów między ulicami Olimpijską, Dolna Wilda, Spychalskiego oraz stadionem im. Szyca. - Wykonawca inwestycji zajmuje się zadaniem w trybie zaprojektuj i wybuduj. W pierwszej kolejności przygotował więc niezbędną dokumentację, na podstawie której zrealizowane zostaną rozpoczynające się prace. W tym miesiącu na miejscu pojawiło się ogrodzenie budowlane i wykonawca przystępuje do rozbiórki starej, zbędnej nawierzchni. W kolejnych krokach teren zostanie przygotowany do nowych nasadzeń poprzez m.in. uzupełnienie go ziemią urodzajną - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.
W ramach inwestycji na odbetonowanym terenie pojawią się nowe drzewa, krzewy, trawy ozdobne, a nawet łąka kwietna. - Użytkownicy nowego parku będą mieli do dyspozycji zarówno kameralne zakątki zieleni, jak i otwarte przestrzenie rekreacyjne. Wzdłuż dróg i alejek zaprojektowano szpalery drzew, które uporządkują przestrzeń, podkreślą kierunki widokowe i będą pełnić funkcję izolacyjną - zaznaczają Poznańskie Inwestycje Miejskie. Nie zabraknie niecek retencyjnych gromadzących deszczówkę.
Mieszkańcy będą tu mieli do dyspozycji ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci i tablice edukacyjne. Zamontowane zostaną budki lęgowe i hotele dla owadów.
- Nowa, zielona przestrzeń połączy istniejący skwer Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata z parkiem Jana Pawła II. Tym samym możliwe będzie przejście terenami zieleni od południowej strony miasta w głąb centrum. Dodatkowo miejsce to będzie przedłużeniem istniejącego, południowego klina zieleni - założenia urbanistycznego stworzonego przez Władysława Czarneckiego.


