Reklama
Reklama

Podwyżki dla poznańskich nauczycieli

Od stycznia 2010 r. wzrośnie dodatek motywacyjny i dodatek do wynagrodzenia dla nauczycieli kontraktowych oraz stażystów. Podwyżki pojawią się także w latach 2011 i 2012. Solidarność Pracowników Oświaty nie kryje zadowolenia.

Związki zawodowe podpisały z władzami miasta porozumienie, które gwarantuje stopniowy wzrost wynagrodzenia pracowników oświaty w najbliższych trzech latach. W efekcie już od stycznia 2010 r. wzrośnie dodatek motywacyjny do 80 złotych, a nauczyciele kontraktowi i stażyści otrzymają po 100 złotych podwyżki. W 2011 r. dodatek motywacyjny wzrośnie do 110 złotych. Więcej pieniędzy otrzymają także wychowawcy klas, po 105 zł, a także opiekunowie staży po 50 zł. W 2012 r. dodatek motywacyjny osiągnie 140 zł, wychowawcy otrzymają 155 zł, a opiekunowie stażu po 70 zł.

Jak się dowiedzieli reporterzy WTK, Solidarność Pracowników Oświaty nie kryje zadowolenia z dotychczasowych ustaleń. W styczniu 2010 r. strony mają wypracować też porozumienie dotyczące płac pracowników administracji i obsługi w szkołach.

Do porozumienia w sprawie podwyżek pomiędzy miastem a związkami zawodowymi nauczycieli doszło po długich negocjacjach. Punktem wyjścia do rozmów była lista postulatów, którą walczący o podwyżki nauczyciele przybili przeszło rok temu do drzwi Urzędu Miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czerwiec? W nocy raczej marzec. Jest ostrzeżenie IMGW!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
2.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro