Reklama
Reklama

Unia sfinansuje nowoczesny sprzęt na lekcje fizyki

Świnka wisajska fot. Nowe ZOO
Świnka wisajska fot. Nowe ZOO

Fizyka może być ciekawa! O tym przekonują organizatorzy akcji, w ramach której sfinansowane ma zostać specjalne wyposażenie szkół w nowoczesne pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć właśnie z fizyki. Dyrektorzy szkół mają jeszcze dwa tygodnie na zgłoszenie się do projektu.

Fizyka - najbardziej znienawidzony przedmiot przez większość uczniów. Nudna, trudna, niezrozumiała. Tak najczęściej fizykę określają uczniowie. To ma się zmienić za sprawą nowego wyposażenia szkół w pomoce dydaktyczne.

W projekcie mogą wziąć udział wszystkie licea ogólnokształcące z województwa wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Z naszego regionu będzie to 35 placówek. Zakwalifikowane szkoły zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt służący do wykonywania doświadczeń z fizyki. Ponadto, projekt przewiduje także przeszkolenie nauczycieli fizyki z wybranych szkół, którzy chcą prowadzić zajęcia w sposób bardziej praktyczny. Powstaną także koła fizyczne, za sprawą których uczniowie będą mogli poszerzać swoje zdolności i umiejętności.

Wartość kompletu pomocy naukowych przekazanych do placówek przekracza 100 000 złotych każdy. W projekcie wezmą udział także wykładowcy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Politechniki Poznańskiej, którzy postarają się przedstawić uczniom fizykę, jako naukę dostępną dla człowieka i po prostu ciekawą.

Dyrektorzy szkół, którą chcą wziąć udział w projekcie, muszą przesłać zgłoszenie do 23 grudnia. Dokumenty należy składać w Biurze Projektu przy ul. Romana Maya 1. Formularze można pobrać ze strony www.fizykajestciekawa.pl. Projekt jest współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszy Społecznego.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami kolejna zimna noc, jest ostrzeżenie meteo
9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
10.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro