Wielkopolskie miasto ma nowego zastępcę prezydenta. Będzie łączył dwa stanowiska
Poprzedni zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego musiał złożyć rezygnację.
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Beata Klimek, ogłosiła, że funkcję I zastępcy Prezydenta Miasta obejmie Jakub Tomalkiewicz. Jak podkreśliła, decyzja ta stanowi kontynuację dynamicznego i odważnego rozwoju miasta. Tomalkiewicz, który od czterech lat kieruje Wydziałem Polityki Przestrzennej. Nadal będzie łączył dwa stanowiska- obejmując nową funkcję, będzie nadzorował pracę wydziału.
"Jakub Tomalkiewicz to osoba niezwykle kompetentna, pracowita i zaangażowana. Doskonale zna Ostrów Wielkopolski, jego potrzeby i potencjał. Jestem przekonana, że w nowej roli będzie ważnym wsparciem w realizacji naszych ambitnych planów rozwojowych" - powiedziała Beata Klimek prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
34-letni Jakub Tomalkiewicz jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, gdzie w 2015 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera architekta krajobrazu. Karierę rozpoczynał w zespołach projektowych, zdobywając doświadczenie przy krajowych i międzynarodowych konkursach architektonicznych. Do ostrowskiego urzędu dołączył w 2018 roku jako Pełnomocnik ds. Rewitalizacji. W 2021 roku objął funkcję dyrektora Wydziału Polityki Przestrzennej. Od 2023 roku jest również członkiem Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, organu doradczego Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
"Dziękuję pani prezydent za zaufanie. Ostrowowi Wielkopolskiemu poświęciłem ostatnie lata swojej pracy i z pełnym zaangażowaniem będę kontynuował działania, które służą rozwojowi naszego miasta. Przed nami ważne wyzwania, ale także ogromne możliwości, które chcę wykorzystać dla dobra mieszkańców" - mówił Jakub Tomalkiewicz, I zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Tomalkiewicz objął stanowisko w miejsce Mikołaja Kostki, który po prawomocnym wyroku Sądu Apelacyjnego w Łodzi został zmuszony do rezygnacji. Sprawa dotyczyła przekroczenia uprawnień i zaniedbań, jakich miał dopuścić się w okresie pełnienia funkcji wiceburmistrza Jarocina.


