Reklama

Rada Nadzorcza HCP zawiesiła Marcela Szarego

Marcel Szary, przewodniczący Inicjatywy Pracowniczej HCP, a także członek zarządu spółki został zawieszony w pełnieniu swoich obowiązków przez Radę Nadzorczą i tym samym nie jest już członkiem zarządu firmy.

Przypominamy: Szary w listopadzie został skazany za zorganizowanie kilku nielegalnych protestów, które odbywały się w 2008 roku. Negocjowane były wtedy płace w firmie. Pracownicy odeszli od maszyn, by spotkać się z szefem Inicjatywy. Sąd zdecydował, że manifestacje były nielegalne, gdyż Marcel Szary nie kierował się zapisami prawnymi przy ich organizowaniu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Jako karę, przedstawiciele HCP zaproponowali, by nałożyć na Szarego 3000 zł grzywny i usunąć go z funkcji członka zarządu. Udało się zrealizować tylko pierwszy postulat - oskarżony musiał zapłacić karę pieniężną.

Dziś poinformowano, że Marcel Szary został zawieszony w pełnieniu swoich obowiązków. Rada Nadzorcza nie podała Szaremu przyczyn podjęcia takiej decyzji. Jak przyznaje Inicjatywa Pracownicza na swojej stronie internetowej - nieoficjalnym powodem zawieszenia jest rezygnacja z prowadzenia przez Szarego jednego z pionów organizacyjnych spółki. Szary informuje, że odmówił prowadzenia pionu, gdyż zarząd zwolnił podległych mu pracowników. Inicjatywa Pracownicza na stronie internetowej dodaje, że decyzja o odwołaniu Marcela Szarego jest nielegalna ponieważ Rada Nadzorcza HCP nie może odwoływać ze stanowiska delegata załogi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro