Reklama
Reklama

Rada Nadzorcza HCP zawiesiła Marcela Szarego

Marcel Szary, przewodniczący Inicjatywy Pracowniczej HCP, a także członek zarządu spółki został zawieszony w pełnieniu swoich obowiązków przez Radę Nadzorczą i tym samym nie jest już członkiem zarządu firmy.

Przypominamy: Szary w listopadzie został skazany za zorganizowanie kilku nielegalnych protestów, które odbywały się w 2008 roku. Negocjowane były wtedy płace w firmie. Pracownicy odeszli od maszyn, by spotkać się z szefem Inicjatywy. Sąd zdecydował, że manifestacje były nielegalne, gdyż Marcel Szary nie kierował się zapisami prawnymi przy ich organizowaniu.

Jako karę, przedstawiciele HCP zaproponowali, by nałożyć na Szarego 3000 zł grzywny i usunąć go z funkcji członka zarządu. Udało się zrealizować tylko pierwszy postulat - oskarżony musiał zapłacić karę pieniężną.

Dziś poinformowano, że Marcel Szary został zawieszony w pełnieniu swoich obowiązków. Rada Nadzorcza nie podała Szaremu przyczyn podjęcia takiej decyzji. Jak przyznaje Inicjatywa Pracownicza na swojej stronie internetowej - nieoficjalnym powodem zawieszenia jest rezygnacja z prowadzenia przez Szarego jednego z pionów organizacyjnych spółki. Szary informuje, że odmówił prowadzenia pionu, gdyż zarząd zwolnił podległych mu pracowników. Inicjatywa Pracownicza na stronie internetowej dodaje, że decyzja o odwołaniu Marcela Szarego jest nielegalna ponieważ Rada Nadzorcza HCP nie może odwoływać ze stanowiska delegata załogi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
20.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro