Reklama

Region. Wypróżnił się w konfesjonale. Grozi mu więzienie

fot. policja
fot. policja

Mężczyzna będzie odpowiadać za obrazę uczuć religijnych.

W poniedziałek w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu pojawił się kompletnie pijany 43-latek bez stałego miejsca zamieszkania. - Wszedł na teren świątyni, gdzie dopuścił się czynu polegającego na oddaniu potrzeb fizjologicznych do jednego z konfesjonałów oraz na posadzkę korytarza od strony tylnego wejścia - informuje policja.

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy, którzy zatrzymali sprawcę. - Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych, tj. popełnienia przestępstwa z art. 196 Kodeksu karnego - dodaje. Za obrazę uczuć religijnych, co jest przestępstwem, grozi do dwóch lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znów ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia! Również dla Poznania i powiatu!
28℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro