Reklama
Reklama

Szczepankowo: Kolejny etap walki o budowę domów

Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia

Mieszkańcy Szczepankowa spotkali się z przedstawicielami Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej. Rozmowa dotyczyła problemu szamb, które wstrzymują budowę domów na wykupionych gruntach.

Mieszkańcy Szczepankowa licznie stawili się na spotkanie z radnymi. To właśnie od przedstawicieli miasta zależy, czy osoby, które wykupiły grunt w Szczepankowie, będą mogły w końcu wybudować domy. Przeszkadza im w tym plan zagospodarowania przestrzennego, który zabrania budowania szamb.

Mieszkańcy walczą od ponad pół roku. Postanowili więc wspólnie z radnymi poszukać rozwiązania. Teren, na którym chcą wybudować swoje domy mieszkańcy w Szczepankowie nie jest objęty planem Aquanetu. Oznacza to, że nie zostanie przeprowadzona tam kanalizacja. Mieszkańcy proponują więc, że na własną rękę wybudują szczelne pojemniki. Na takie rozwiązanie na razie nie chcą zgodzić się radni.

Mieszkańcom pozostaje na razie uzbroić się w cierpliwość. Zanim zostaną podjęte jakiekolwiek decyzje, urzędnicy muszą najpierw ustalić czy można na tym terenie zastosować tymczasowe rozwiązanie, które proponują mieszkańcy.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
15.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro