Reklama
Reklama

Decyzja w sprawie Marcela Szarego dopiero w listopadzie

fot. POSiR
fot. POSiR

Marcel Szary, przewodniczący Inicjatywy Pracownicznej z HCP, został oskarżony o nielegalne organizowanie manifestacji, które odbyły się w 2008 roku. Dzisiejsza rozprawa jest drugą dotyczącą tego tematu. Kolejny raz na sali sądowej nie zapadła decyzja w sprawie Szarego. Na wyrok poczekamy do 3 listopada.

Dzisiejsza rozprawa nie odbyła się bez incydentów. Przed budynkiem sądu kilkanaście osób manifestowało swoje poparcie dla Marcela Szarego.

Szary jest oskarżony o zorganizowanie kilku nielegalnychmanifestacji. Odbywały się one w 2008 roku, gdy negocjowane były płace w firmie. HCP zaproponowało, by ukarać Szarego grzywną i usunąć go z funkcji członka zarządu.

Drugiego postulatu nie udało się zrealizować, jednakpierwsza propozycjadoszła do skutku-oskarżony dostał 3 tysiące złotych grzywny.Odwołał się jednak odwyroku.

Podczasdzisiejszej rozprawy obrońca Szarego przyznała, że demonstracjenie były zorganizowane i oskarżony im nie przewodniczył.Jej zdaniem manifestacje miały charakter spontaniczny i nikt nie może brać za nie odpowiedzialności.Rozprawa nie zakończyła się ogłoszeniem wyroku.Dopiero 3 listopada dowiemy się, której ze stron zostanie przyznana racja.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro