Reklama

Ekologia w ruchu: mobilny recykling materiałów budowlanych i przemysłowych

Redaktor: Dzień dobry Panie Łukaszu! Dziękuję za możliwość rozmowy. Na początek, proszę powiedzieć, co kryje się pod nazwą za Rozdrabniamy.pl ? Coraz głośniej o niej!

Łukasz Dolaciński: Dzień dobry! Tak! Muszę przyznać, że usługa cieszy się wielkim zainteresowaniem. Rozdrabniamy.pl jest częścią Grupy SIMNAT, która działa na wielkopolskim rynku już od ponad 10 lat. Nasza firma specjalizuje się we szeroko pojętym wsparciu branży budowlanej i z dumą mogę przyznać, że już jako ekspert. Wychodząc naprzeciw potrzebom branży budowlanej jak i europejskim dyrektywom w zakresie ochrony środowiska uruchomiliśmy usługę mobilnego kruszenia i rozdrabniania materiałów budowlanych oraz przemysłowych. Dzięki mobilnemu kruszarko-rozdrabniaczowi ARJES IMPACTOR 250 przetwarzamy min. gruz, drewno, opony, szkło czy wiele rodzajów odpadów przemysłowych i komunalnych. I co najważniejsze !Na terenie inwestycji klienta!

Redaktor: Co wyróżnia mobilną usługę kruszenia i rozdrabniania?

Łukasz Dolaciński: Naszą przewagą jest innowacyjność technologii. Arjes Impactor 250 to mała kompaktowa maszyna, która sprawdzi się na każdym terenie i w każdych warunkach. Wykorzystujemy w niej podwójny wał o unikalnej konstrukcji, który pozwala nam elastycznie dostosować procesy do potrzeb klientów w tym frakcje kruszenia. Maszyna jest wydajna i bezawaryjna. Wysoka jakość komponentów sprawa, że jest bezpieczna a obsługa bardzo intuicyjna. Posiadamy własną flotę transportową, którą możemy szybko i sprawnie przewieźć maszynę w dowolną lokalizację. Świadczymy usługi transportu materiałów, jak i utylizacji niektórych grup odpadów na teranie Kruszarni SIMNAT Poznań. Ponadto nasze działania są przyjazne środowisku i wspierają zrównoważony rozwój.

Redaktor: Jakie korzyści oferujecie klientom?

Łukasz Dolaciński: Główne korzyści to oszczędność czasu i pieniędzy. Proces kruszenia na miejscu inwestycji obniża koszty transportu. Proces rozdrabniania pozwala zmniejszyć wielkość gabarytów odpadów, aż do 70 % co nie pozostaje bez znaczenia dla procesów magazynowania, transportu i w konsekwencji także utylizacji. W wielu przypadkach kruszony materiał może zostać ponownie wykorzystany na miejscu inwestycji jak najczęściej się dzieje z gruzem budowlanym.

Redaktor: Czy uważa Pan, że recykling zmienia branżę budowlaną?

Łukasz Dolaciński: Nowoczesny recykling rewolucjonizuje branżę budowlaną!Dzięki mobilnym technologiom, które umożliwiają szybkie i efektywne przetwarzanie odpadów na miejscu. Gruz, drewno czy opony przekształcane są w materiały budowlane, które można ponownie użyć, co redukuje koszty i wpływ na środowisko. Połączenie innowacyjności, mobilności i ekologii przyspiesza rozwój zrównoważonego budownictwa. I właśnie taka wizję przyszłości branży budowlanej staram się wdrażać w naszej firmie, jak również rozszerzać ekologiczną świadomość naszych klientów.

Redaktor: Jakie są plany firmy na przyszłość?

Łukasz Dolaciński:Planujemy dalsze inwestycje w nowoczesne technologie, które pozwolą nam jeszcze bardziej zoptymalizować procesy recyklingu. W najbliższej przyszłości planujemy zakup kolejnych maszyn, które wzbogacą nasze portfolio jak i pozwolą na rozwój kolejnych kompetencji. Chcemy również rozszerzyć naszą działalność na terenie całej Polski, aby jeszcze więcej klientów mogło skorzystać z naszych usług. A w dalszej perspektywie kto wie? Może kolejne lokalizacje, kolejne filie?Mam głowę pełną pomysłów, które tylko czekają na realizację.

Redaktor: Co chciałby Pan dodać na zakończenie?

Łukasz Dolaciński: Chciałbym podziękować naszym klientom za zaufanie i zaprosić wszystkich do współpracy. Razem tworzymy bardziej ekologiczne i wydajne rozwiązania dla branży budowlanej i przetwórstwa odpadów. Zrównoważony rozwój i gospodarka w obiegu zamkniętym to elementy o które musimy zadbać tu i teraz!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
5.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro