Marcin Rozynek z Atmosphere i Żuki Rock 'n' Roll Band na 98. urodzinach Radia Poznań!
Zapraszamy do wspólnego świętowania 98. rocznicy powstania Radja Poznańskiego. Bądźcie razem z nami już w sobotę 10 maja!
Chcecie zobaczyć, jak wyglądają wasze ulubione "głosy", które znacie z naszej anteny? Macie ochotę na rozmowę z autorami programów? Proponujemy Wam też wycieczkę po naszej wyjątkowej, przepięknej siedzibie!
Wpadajcie na Berwińskiego 5!
Trzecie radio w Polsce, po Warszawie i Krakowie, zaczęło nadawać na Placu Wolności dokładnie 24 kwietnia 1927 roku o godzinie 17.00. Jak pisze, w jednym ze swoich tekstów, były dziennikarz Radia Merkury, Piotr Świątkowski: "najpierw było słychać uderzenia zegara, później hejnał z ratuszowej wieży. Przemawiał prezydent Cyryl Ratajski. Radio założył Związek Samorządów Wielkopolskich, nie żadne ministerstwo z Warszawy. Tego dnia - 24 kwietnia - stacja transmitowała z Opery "Pomstę Jontkową" w czterech aktach, o czym pisały zagraniczne tygodniki. Radio przed wojną specjalizowało się w słuchowiskach, przyciągając najlepszych literatów, m.in. Emila Zegadłowicza.
To w Poznaniu narodziła się gimnastyka radiowa i to właśnie Radjo Poznańskie przeprowadziło pierwszą w Polsce transmisję meczu - w sierpniu 1929 roku. Warta wygrała 5:2 z mistrzem Holandii Philipsem Eindhoven.
Przez długie lata Wielkopolanie słuchali Radia Merkury, dziś to Radio Poznań.
Codziennie serwujemy naszym słuchaczom najświeższe newsy, doskonałą publicystykę, wyśmienitą kulturę. Rekordy popularności biją programy i transmisje sportowe. Chlubą radia są również reportaże i słuchowiska.
Wszystko to okraszone jest wyborną muzyką.
Zapraszamy też do słuchania naszych podcastów na platformie Spotify.
Każdego dnia pracują dla Was reporterzy w Poznaniu i całym regionie.
Mówimy o tym, czym żyje Wielkopolska!
Mówimy o Was i dla Was!
Już za dwa lata stuknie nam setka, a w tym roku podobnie jak w zeszłym zapraszamy na nasze 98. urodziny do radiowego ogrodu oraz do zwiedzania zabytkowej siedziby Radia Poznań.
Jakie przygotowaliśmy atrakcje?
W namiocie koncertowym wystąpi m.in. twórca wielkich przebojów "Najlepsze" i "Siłacz" Marcin Rozynek z zespołem Atmosphere oraz grupa Żuki Rock 'n' Roll Band, która porwie do zabawy z pomocą największych hitów The Beatles i nie tylko!
Poza tym przed mikrofonem zaprezentuje się kilka osób, które zgłosiły się do naszego talent show Top Vocal Wielkopolska, a seta z muzyką elektroniczną zaserwuje znany z naszej anteny DJ Ramówkowy Spekulant.
Na urodzinowej scenie pojawią się prowadzący pasma i audycje autorskie w Radiu Poznań, nie zabraknie konkursów z nagrodami, a nawet Koncertu Życzeń z udziałem uczestników pikniku. Na miłośników gwary czekał będzie Jan Strugarek, który podpisywał będzie wydaną przez Radio Poznań książkę "Jasne z modrym, ale poruta".
Urodzinowy piknik Radia Poznań rozpocznie się w naszym ogrodzie przy Berwińskiego 5 w sobotę 10 maja o godzinie 10:00.
Spotkanie poprowadzą Anna Jaworska i Marcin Żyski.
Zapraszamy i do zobaczenia!
Więcej informacji: Radio Poznań