Reklama
Reklama

Barwy jesieni w Arboretum Kórnickim

fot. INEA Stadion
fot. INEA Stadion

Pogoda nie sprzyja pracom w ogródku, które o tej porze roku mają przede wszystkim na celu przygotowanie roślin na zimę. Przyjemną alternatywą może być zwiedzanie Arboretum Kórnickiego, w trakcie którego dowiemy się jak przygotować ogród na nadchodzącą porę roku, a także usłyszymy ciekawe historie o jesiennym życiu drzew.

Jeśli do tej pory nie byliśmy w Kórniku - niedziela jest ku temu doskonałą okazją. Zabytkowy zamek, którego historia sięga średniowiecza,nie może pozostać niezauważony. Obecna architektura budowli nawiązuje do neogotyku angielskiego, popularnego w XIX wieku. Oprócz zamku można turównież zwiedzić powozownie zbogatąkolekcją powozów londyńskich, a także przespacerować się przy Jeziorze Kórnickim.

Jednak dziś głównym celem naszej wycieczki do Kórnika powinno byćprzede wszystkim piękne, parkoweotoczeniezamku- Arboretum Kórnickie. Znajduje się tutaj bogata kolekcja drzew i krzewów pochodzących ze strefy umiarkowanej półkili północnej. W szerokim zakresie są tu reprezentowane okazy z Ameryki Północnej, Korei, Japonii, Chin, a także rośliność z obszarów górskich Kaukazu. Obecnie w Arboretum odnaleźć można przeszło 3500 gatunków roślin!

O godzinie 14możemy wybrać się naspacer z przewodnikiem, podczas któregodowiemy się ciekawych faktówo jesiennym życiu drzew. Nie tylko najmłodsi chętnie usłyszą o tym, dlaczego liście się przebarwiająi zobacząnajpiękniej przebarwiające się drzewa i krzewy, a także owoce, szyszki i nasiona. Podczas spaceru posadzimy krzewy nowych odmian różaneczników i otrzymamy wiele cennych rad na temat przygotowywania gleby w ogrodzie na zimę.Dzieci będą mogły wykazać się w kąciku plastycznym i pomalować sobie twarze w jesienne barwy.

Arboretum Kórnickie jest najstarszym tego typu miejscem w Polsce. Zostało założone w połowie XIX wieku przez Tytusa Działyńskiegoi jego syna. Rozciąga się na obszarze ponad 40 hektarów.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
11.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro