Reklama

Takiego balu w Poznaniu jeszcze nie było. Szykuje się nietypowa studniówka

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. UPP
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. UPP

Zaprasza Uniwersytet Przyrodniczy.

"Takiego balu jeszcze nie było!" - zapowiadają organizatorzy. Młodzież z Poznania i okolic będzie miała okazję zanurzyć się w świat nowoczesnej biotechnologii podczas wyjątkowego wydarzenia. W dniach 25 i 26 lutego w budynku Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbędzie się Studniówka z biotechnologią - niepowtarzalna szansa, by na własne oczy zobaczyć, jak nauka kształtuje przyszłość.

Jak zapowiedziano, uczestnicy odkryją fascynujący świat biotechnologii - dziedziny, która już dziś wpływa na nasze życie, od produkcji żywności i medycyny po ochronę środowiska. Spotkania z naukowcami, eksperymenty i mnóstwo emocji sprawią, że to wydarzenie stanie się inspirującym połączeniem pasji i przyszłości.

"Inspirując się tradycją balu przedmaturalnego, Studniówka z biotechnologią, skierowana jest do młodzieży, której wybory kształtują przyszłe społeczeństwo. Wydarzenie ma na celu popularyzację interdyscyplinarnej biotechnologii, dziedziny wykorzystującej procesy biologiczne i organizmy żywe do produkcji żywności, leków, szczepionek oraz ochrony środowiska. To nie tylko okazja, by poznać tajniki biotechnologii, ale także, by zrozumieć, jak nauka i gospodarka idą ze sobą w parze. W tej interdyscyplinarnej dziedzinie tkwi potencjał, który kształtuje świat jutra. Biotechnologia to przyszłość - każdy może stać się jej częścią"- informuje Iwona Cieślik, rzeczniczka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

"Studniówka z biotechnologią to dwudniowe spotkanie, podczas którego odbędą się wykłady specjalistów, warsztaty laboratoryjne oraz stoiska pokazowe. Uczestnicy zapoznają się z zastosowaniami biotechnologii w takich dziedzinach jak hodowla roślin i zwierząt, diagnostyka medyczna, kontrola jakości żywności, czy monitoring środowiskowy. Zajęcia będą prowadzone przez nauczycieli akademickich, doktorantów z Katedry Biochemii i Biotechnologii UPP oraz studentów kierunku biotechnologia, którzy wraz z przedstawicielami koła naukowego OPERON zapewnią uczestnikom solidną dawkę wiedzy oraz praktycznych doświadczeń"- dodaje.

Wydarzenie jest częścią projektu "Popularyzacja nauki w ramach Uniwersytetu Młodych Przyrodników - 2.0", dofinansowanego ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Nauki w ramach Programu "Społeczna odpowiedzialność nauki II".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
45.00 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro