Reklama
Reklama

Z nożem zażądał wydania pieniędzy od pracownicy sklepu. Zatrzymano go kilka godzin później

fot. Policja
fot. Policja

Będzie odpowiadać za rozbój.

W ubiegłym tygodniu około 13.00 w jednym ze sklepów na terenie Lichenia Starego w powiecie konińskim doszło do rozboju. - Mężczyzna trzymając w ręku nóż, zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy. Następnie z kasy zabrał gotówkę, powodując straty na szkodę właściciela sklepu - wyjaśnia mł. asp. Sylwia Król z konińskiej Policji.

Nie czekaj! Od 1 stycznia 2024 r. za korzystanie z kopciuchów grozi grzywna. Do 31 lipca 2025 r. trwa kolejna edycja programu Kawka Bis, zgłoś się i otrzymaj nawet 37 000 zł.
REKLAMA

Policjanci szybko zajęli się sprawą i po kilku godzinach zatrzymali sprawcę. Za rozbój z nożem grozi od 3 do 20 lat więzienia. - Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Mężczyzna usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Śledztwo w tej sprawie jest w toku - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
6.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro