Reklama
Reklama

Cegielski: pracownicy przejdą ulicami Poznania

O godzinie 14.15 - tuż po zakończeniu pierwszej zmiany - spod Zakładów im. Hipolita Cegielskiego wyruszy manifestacja pracowników, którzy będą domagali się pomocy od rządu w tak kryzysowej sytuacji firmy. Protestujący przejdą ulicami Poznania w kierunku Urzędu Wojewódzkiego.

Pracownicy, którzy wezmą udział w proteście przejdą ulicami Poznania z hasłem "W 1956 r. żądaliśmy chleba, teraz żądamy pracy". Chcą oni bronić Zakładów HCP przed całkowitym upadkiem lub likwidacją. Manifestacja wyruszy spod bramy głównej Zakładów. Pracownicy będą kierowali się na Plac im. Adama Mickiewicza pod Krzyże Czerwca '56 a następnie wyruszą do siedziby Urzędu Wojewódzkiego. Tam chcą złożyć na ręce wojewody petycję do premiera.

Manifestujący mają żal do przedstawicieli władz państwa, że nie robią niczego, co pomogłoby Zakładowi w tak trudnej sytuacji, w jakiej firma znalazła się z powodu kryzysu gospodarczego. Nadal trwają zwolnienia grupowe, które mają objąć prawie 500 pracowników. Ludzie boją się kolejnych zwolnień w przyszłym roku.

Demonstracja zorganizowana jest przez OPZZ oraz Solidarność. Kolejny protest został zapowiedziany za kilkanaście dni. Wtedy demonstracja będzie miała zasięg ogólnopolski.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
4℃
1℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
31 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro