Podpoznańskie rondo będzie nosiło imię wyjątkowych mieszkańców. W piątek symbolicznie odsłonią nazwę
Nadanie rondu w Lusowie imienia Anny i Józefa Grajków ma na celu upamiętnienie ich zasług.
Małżeństwo to zostało uhonorowane kilkudziesięcioma medalami i odznaczeniami, w tym samorządowymi, wojskowymi, zawodowymi, harcerskimi oraz orderami i medalami państwowymi, w tym Orderem Orła Białego i Złotymi Krzyżami Zasługi. Otrzymali również tytuły Zasłużonych Gminy Tarnowo Podgórne, Tarnowskich Lwów oraz Aktywnych Lokalnie, doceniając ich działalność i zaangażowanie na rzecz społeczności oraz Gminy Tarnowo Podgórne.
"Małżonkowie, zarówno jako nauczyciele w trakcie pracy zawodowej, jak i po jej zakończeniu, aktywnie działali na rzecz lokalnej społeczności oraz samorządu Gminy Tarnowo Podgórne. Pan Józef Grajek był Przewodniczącym Rady Gminy Tamowo Podgórne I i II kadencji oraz radnym IV i V kadencji, inicjatorem budowy szkoły podstawowej w Lusowie, założycielem Towarzystwa Pamięci Generała Józefa Dowbora Muśnickiego. Pani Anna Grajek całe swoje życie zawodowe poświęciła oświacie, harcerstwu i pracy kulturalnej na terenie Gminy Tarnowo Podgórne" - informuje Agnieszka Rzeźnik z urzędu Gminy Tarnowo Podgórne.
"Prawie 30-letnia praca małżonków na rzecz ocalenia dziedzictwa historycznego Gminy Tarnowo Podgórne stała się niewątpliwym wzorem do naśladowania oraz inspiracją dla innych. Jednym z największych osiągnięć małżonków było stworzenie Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie"- dodaje.
Inicjatorem nadania nazwy rondu było Towarzystwo Pamięci Generała Józefa Dowbora Muśnickiego.
Symboliczne odsłonięcie tablicy z nazwą ronda odbędzie się w piątek, 6 grudnia, ok. godz. 12.45 i będzie wplecione w obchody 30-lecia Towarzystwa Pamięci Generała Józefa Dowbora Muśnickiego.