Jest akcja i apel Veolii. Chodzi o jeden nawet stopień
Veolia rozpoczyna trzecią edycję kampanii edukacyjnej.
12 listopada Veolia Polska rozpoczęła trzecią edycję kampanii edukacyjnej "Stopień mniej znaczy więcej". Celem projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa, z naciskiem na korzyści płynące z obniżenia temperatury w pomieszczeniach podczas sezonu grzewczego.
"Kampania "Stopień mniej znaczy więcej" pokazuje, że każdy z nas ma realny wpływ na przyszłość klimatu. Proste działanie, jak obniżenie temperatury w pomieszczeniu o jeden czy dwa stopnie, może przynieść korzyści nie tylko środowisku, ale także naszemu zdrowiu. Jako Veolia chcemy inspirować do świadomego korzystania z energii i wspólnie budować zrównoważoną przyszłość" - mówi Luiz Hanania, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce.
Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak po raz kolejny objął kampanię swoim patronatem. Podobnie jak w roku ubiegłym partnerem tej edycji jest Grupa Mokate, jeden z największych producentów kawy rozpuszczalnej i herbaty w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. "Uważam, że dbałość o naszą planetę zaczyna się od drobnych zmian w codziennym życiu. Nawet niewielkie dostosowanie komfortu cieplnego może mieć pozytywny wpływ na otoczenie. Takie małe gesty nie tylko pomagają chronić środowisko, ale także sprzyjają naszemu samopoczuciu i zdrowiu" - mówi dr Adam Mokrysz, prezes zarządu Grupy Mokate.
Tegoroczna edycja kampanii podkreśla realne korzyści płynące z obniżania temperatury w pomieszczeniach. "Zmniejszenie jej zaledwie o 2 C może przynieść wymierne korzyści dla klimatu, redukując emisję CO2 nawet do około 10%. Jednocześnie utrzymanie niższej temperatury w pomieszczeniach ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie - poprawia samopoczucie, zwiększa komfort snu oraz redukuje ryzyko wystąpienia chorób układu oddechowego, co jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym"- przekazuje Veolia.
Twórcy kampanii podkreślają, że przegrzewanie pomieszczeń prowadzi do marnowania cennej energii, co negatywnie wpływa na środowisko, klimat i całą planetę. Każdy może podjąć kroki, które pozwolą zachować komfort cieplny, a jednocześnie ograniczyć zużycie energii.
Najpopularniejsze komentarze