Reklama
Reklama

Centrum Nauki Wyobraźnia już w nowej odsłonie. Pierwsza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem

fot. Materiały organizatorów
fot. Materiały organizatorów

Od 28 września na zwiedzających czekają nowe ścieżki tematyczne.

Będzie można poznać tajemnice ewolucji, zrozumieć zasady optyki i wyruszyć w podróż do odległych galaktyk. Organizatorzy przygotowali ponad 70 interaktywnych stanowisk i 200 eksponatów.

"Centrum Nauki Wyobraźnia to interaktywna przygoda, która pozwala zanurzyć się w świecie naukowych ciekawostek i poznać zasady funkcjonowania świata. Na fali ogromnego zainteresowania projektem jego organizatorzy, Poznański Park Naukowo-Techniczny i Grupa MTP, przygotowali całkiem nowe ścieżki edukacyjne" - informują przedstawiciele MTP.

Odwiedzający mogą przemierzyć "Labirynt ewolucji", by zrozumieć, jak żywe organizmy dostosowały się do różnorodnych środowisk na przestrzeni milionów lat. Interaktywna ścieżka "Bujanie w odbiciach" to z kolei fascynująca podróż przez świat fizyki. "Misja Kosmos" zbliży ich do poznania tajemnic Układu Słonecznego. W Centrum Nauki Wyobraźnia przygotowano również atrakcje dla najmłodszych odkrywców. Przestrzeń "Dziecięca Wyobraźnia" to miejsce, w którym dzieci będą mogły poszerzać umiejętności konstrukcyjne, rozwijać zdolności motoryczne oraz zapoznawać się z podstawami fizyki.

"Centrum Nauki Wyobraźnia to interaktywna przygoda, w której zabawa łączy się z nauką. Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie tutaj coś dla siebie. Warto podkreślić, że wystawę można zwiedzać indywidualnie, ale przygotowano także specjalną ofertę dla grup zorganizowanych, które mogą ją zwiedzać pod opieką edukatorów" - przekazano.

Centrum jest czynne w godzinach: wtorek - piątek, od 8:00 do 15:00, oraz w weekendy, od 10:00 do 18:00, w pawilonie 1 na MTP.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
3.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro