Reklama
Reklama

To wydarzenie potrwa niemal tydzień. Inauguracja dziś na Starym Rynku. Sporo się dzieje!

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Przed nami już szósty Poznański Tydzień Różnorodności, wcześniej obchodzony pod nazwą Tygodnia Tolerancji.

Przypominamy, że wydarzenie zainaugurowane zostało w sobotę, 21 września, na poznańskim Starym Rynku, gdzie przez cały dzień na uczestników czeka wiele atrakcji.
"Tego dnia o godz. 14:00 poznańskie organizacje pozarządowe zaproszą na stoiska o nazwach: Empatia, Otwartość, Wspólnota, Praworządność, Siostrzeństwo, Gościnność i Determinacja. Będzie można dowiedzieć się, w ilu językach mówi się w stolicy Wielkopolski, odwiedzić międzykulturowy escape room i przymierzyć "kombinezon starości", by uświadomić sobie, z jakimi problemami motorycznymi borykają się osoby starsze. Będzie też można sprawdzić, jak się jeździ na wózku, porozmawiać o wierze, sile słów i prawach, jakie mają przedstawiciele różnych grup, a także wziąć udział w grze miejskiej i posłuchać muzyki na żywo" - zapowiadają miejscy urzędnicy.

"W Poznaniu nie ma miejsca na uprzedzenia. Razem tworzymy miasto, w którym każdy ma prawo czuć się dobrze i bezpiecznie"- mówi Agnieszka Zawadzka, pełnomocniczka prezydenta Poznania ds. polityki równościowej. "Poznański Tydzień Różnorodności to świetna okazja, by przypomnieć o tym, jak bardzo jesteśmy różnorodni i że właśnie takie różnorodne miasto tworzymy. Nie mają znaczenia poglądy, wiek, wyznanie, stopień sprawności czy orientacja - w Poznaniu wszyscy jesteśmy tak samo ważni" - dodaje.

Jak przekazano, można również spróbować wyśmienitych dań z dziesięciu lokalnych restauracji oraz wziąć udział w dyskusji na temat wyzwań, przed którymi stoi różnorodny Poznań. W rozmowie biorą udział: Agnieszka Zawadzka - pełnomocniczka prezydenta Poznania ds. polityki równościowej, Agnieszka Kubicka z Fundacji Wózkowicze, biskup Tomasz Puchalski z Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce, Zuzanna Bartel z Grupy Stonewall oraz Michał Wawrykiewicz - adwokat, aktywista społeczny i obecny europoseł.

"O godz. 15:30 będzie można dowiedzieć się więcej o ADHD: jak wygląda prawidłowa diagnoza oraz jak radzić sobie z emocjami, które mogą towarzyszyć po jej otrzymaniu. A o godz. 16:50 Damian Grimling, zajmujący się rozpoznawaniem emocji w języku, oraz Paulina Kirschke, przewodnicząca Komisji Dialogu Obywatelskiego przy pełnomocniczce prezydenta ds. polityki równościowej, podyskutują o tym, czy język zmienia się szybciej niż nasza rzeczywistość" - zapowiadano przed wydarzeniem.

Przez cały tydzień, od soboty do piątku, dla mieszkanek i mieszkańców Poznania przygotowano liczne warsztaty, spotkania oraz debaty. Więcej o wydarzeniu pisaliśmy tutaj.



Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
44.91 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro